خانه/ کسب و کار/ مقایسه درآمد آرایشگرها در کشورهای مختلف
مقایسه درآمد آرایشگرها در کشورهای مختلف

مقایسه درآمد آرایشگرها در کشورهای مختلف

آخرین به روز رسانی ۱۵ آذر ۱۴۰۲ 0

مردم در تمامی کشور ها به زیبایی ظاهر خود اهمیت زیادی می دهند و به همین دلیل آرایشگری در سرتاسر دنیا شغل پردرآمدی محسوب می شود. از طرفی، این شغل یکی از شغل هایی است که همه کشورها به آن احتیاج دارند و آرایشگران به راحتی می توانند در هر کشوری درآمد خوبی داشته باشند. در این مقاله به مقایسه درآمد آرایشگرها در کشورهای مختلف می پردازیم و بررسی می کنیم کدام کشور برای مهاجرت یک آرایشگر مناسب تر است.

مهم ترین موضوعی که برای مهاجرات یک آرایشگر اهمیت دارد، میزان درآمد در کشور مورد نظر است. اگر به فکر مهاجرت با شغل آرایشگری هستید، باید تأثیرات اقتصادی و فرهنگی مهاجرت در حوزه آرایش و زیبایی را مورد بررسی قرار دهید. این موضوع، پلی برای وارد شدن به دنیای جذاب و پویای مهاجرت از طریق آرایشگری است.

همچنین بخوانید: شرایط و مراحل تاسیس سالن زنانه

بازار کار و درآمد آرایشگری در آلمان چگونه است؟

در قدم اول، برای مقایسه درآمد آرایشگرها در کشورهای مختلف، میزان درآمد یک آرایشگر در آلمان را بررسی می کنیم. نرخ تورم و بیکاری در کشور آلمان بسیار پایین است و می توانید به مهاجرت به این کشور به طور جدی فکر کنید. آلمان، در زمینه آرایشگری در میان کشورهای اروپایی از استانداردهای بالاتری برخوردار است و این حرفه را در دانشگاه ها و دوره های آکادمیک به متخصصان آموزش می دهد.

تخصص و مدارک مورد نیاز برای آرایشگری در کشور آلمان

اگر می خواهید سطح بالایی از درآمد را در کشور آلمان داشته باشید باید روی یکی از مهارت های آرایشگری تمرکز کنید و دوره اوسبیلدونگ آرایشگری سه ساله را بگذرانید. البته این مدت زمان می تواند با ارائه مدرک معتبر از کشورهای دیگر مثل مدرک فنی و حرفه ای از ایران کوتاه تر شود. اگر شما مدرک فنی حرفه ای در هر یک از مهارت های آرایشگری از ایران را داشته باشید، باید آن ها را به اوسبیلدونگ ارائه کنید تا کارشناسان این سازمان مشخص کنند که زمان مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک آرایشگر حرفه ای در آلمان چقدر است.

درآمد آرایشگری در آلمان

میزان درآمد آرایشگری در آلمان

بر اساس تحقیقات میدانی و آمار ارائه شده در سایت glassdoor، میانگین درآمد ماهانه برای آرایشگرهای معمولی ۴۶۸۰ یورو در ماه است. این عدد میانگین حقوق پایه آرایشگران است و می توان روی پرداخت های اضافی مثل پاداش ها و کمیسیون ها هم حساب کرد که حدود ۲۶۵۸ یورو در ماه تخمین زده می شود.

به طور حدودی می توان گفت یک آرایشگر در آلمان، سه هزار تا شش هزار یورو در ماه درآمد خواهد داشت.

شغل آرایشگری در اسپانیا چقدر درآمد دارد؟

اسپانیا دومین کشوری است که در مقاله مقایسه درآمد آرایشگرها در کشورهای مختلف بررسی می کنیم. در واقع، این کشور شرایط خوبی را برای مهاجران آرایشگر فراهم کرده است و گذراندن دوره های ۲۶ ماهه آرایشگری منجر به اخذ اقامت دائم فرد خواهد شد. شاید این مدت طولانی به نظر برسد؛ اما خبر خوبی در این رابطه داریم! شما اجازه دارید در طی برگزاری دوره، ۲۰ ساعت در طول هفته را کار کنید و موسسه برگزار کننده بعد از گذراندن ترم اول وظیفه دارد شغل مناسبی برایتان فراهم کند.

برای ورود به این دوره ها نیازی به مدرک آیلتس زبان نیست، اما شما باید مدارک خود را به صورت ترجمه شده به انگلیسی به این کشور ارسال کنید.

متوسط درآمد آرایشگران در کشور اسپانیا حدود ۱۴۴۰ یورو در ماه است که این مبلغ با توجه به مهارت، جنسیت، زیبایی صورت آرایشگر کمتر و بیشتر می شود.

درآمد آرایشگری در اسپانیا

میزان درآمد و هزینه خدمات یک آرایشگر در آمریکا چقدر است؟

بازار کار آرایشگران در آمریکا بسیار گسترده است و درآمد آرایشگران بسته به عواملی مانند محل کار، تجربه، تخصص و مهارت های فرد، میزان ساعت کار، تعداد مشتریان و سطح آنان، قیمت گذاری خدمات و سایر عوامل متغیر است؛ بنابراین، مشخص کردن درآمد دقیق آرایشگران در آمریکا بسیار دشوار است.

به طور متوسط، آمارها نشان می دهد که آرایشگران در آمریکا سالانه حدود 35,000 دلار درآمد کسب می کنند. اما دامنه تغییرات درآمد حدوداً بین 30,000 تا 40,000 دلار است. همچنین، به طور معمول، بیشتر آرایشگران در هر ساعت کار حدوداً 14 تا 18 دلار یا تقریباً 110 تا 150 دلار در روز (بر اساس 8 ساعت کار) درآمد کسب می کنند.

به هر حال، باید توجه داشت که این اعداد تقریبی هستند و می توانند در هر منطقه و بسته به عوامل مختلفی که ذکر شد، متغیر باشند. در ضمن، آرایشگران متخصص در زمینه های خاص مانند رنگ مو، اکستنشن مو و آرایش عروس ممکن است درآمد بیشتری نسبت به آرایشگران عمومی داشته باشند.

متوسط درآمد شغل آرایشگری در ترکیه چگونه است؟

در مقایسه درآمد آرایشگرها در کشورهای مختلف متوجه شدیم، ترکیه بازار بسیار خوبی برای شغل آرایشگری دارد و از آنجایی که بسیار به ایران نزدیک است می توان گفت یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت آرایشگران محسوب می شود. در کشور ترکیه، میزان درآمد آرایشگر به تجربه، جنسیت و موقعیت مکانی او بستگی دارد. به طور متوسط می توان گفت که درآمد یک آرایشگر با سه سال تجربه حدود 1000 تا 2000 لیر در ماه است.

میزان میانگین درآمد سالانه آرایشگر معمولی در ترکیه 45 هزار لیر است که این عدد در شهرهای مختلف این کشور متفاوت خواهد بود. البته تورم در ترکیه زیاد است و به همین دلیل احتمال می دهیم که دستمزد آرایشگران در سه سال آینده 46 درصد رشد کند و به میزان 67 هزار لیر در سال برسد.

یکی از راحت ترین راه ها برای این که به عنوان آرایشگر به ترکیه مهاجرت کنید این است که کارفرماهای این کشور شما را استخدام کنند. برای دست یافتن به این منظور می توانید در سایت های کاریابی ترکیه ثبت نام کنید.

در این صورت شما می توانید در طول یک سال به کار آرایشگری بپردازید و اگر کارفرما از کار شما رضایت داشت، ویزای کاری شما دو سال دیگر تمدید می شود. به همین ترتیب، بعد از گذشت پنج سال می توانید برای دریافت ویزای شهروندی ترکیه اقدام نمایید.

درآمد آرایشگری در ترکیه

مدارک لازم برای مهاجرت آرایشگران به ترکیه

برای مقایسه درآمد آرایشگران در کشورهای مختلف، متوسط درآمد یک آرایشگر در ترکیه را گفتیم و حال، مدارک لازم برای مهاجرت به این کشور از طریق شغل آرایشگری را خواهیم گفت. مدارک لازم به شرح زیر است:

• مدرک آرایشگری از فنی و حرفه ای ایران

• مدارک تحصیلی

• گواهی عدم سو پیشینه

• مدرک زبان ترکی و انگلیسی

• گواهی از محل اقامت مثل سند خانه یا اجاره نامه

• کپی و اصل شناسنامه و پاسپورت

• مدارک مربوط به تمکن مالی

در ضمن شما می توانید با گرفتن مدرک بین المللی آرایشگری از کشور ترکیه نیز، در هر کشور دیگری مشغول به کار شوید و ترکیه را فقط به عنوان یک کشور واسطه در نظر بگیرید.

 مدارک مورد نیاز برای مهاجرت آرایشگران به ترکیه 

میزان درآمد آرایشگری در کانادا چگونه است؟

بازار کار آرایشگری در کانادا به طور کلی پویا و رو به رشد است. تقاضا برای آرایشگرها در کانادا، به ویژه در شهرهای بزرگتر، بالا است؛ اما برای داشتن موقعیت بهتر در این بازار کار، لازم است که به آخرین تکنیک ها و روش های آرایشگری آگاه باشید.

درآمد آرایشگرها در کانادا بسته به موقعیت مکانی، سطح تجربه و مهارت های آنها متفاوت خواهد بود. میانگین حقوق سالانه آرایشگرها در کانادا بین ۳۰,۰۰۰ دلار تا ۴۵,۰۰۰ دلار کانادا متغیر است. این میزان درآمد می تواند بسته به عواملی مانند مکان کار، طبقه بندی سالن آرایشگری، نوع مشتریان و سطح تقاضا، افزایش یابد.

مدارک مورد نیاز

برای مهاجرت به کانادا به عنوان آرایشگر شما باید مدرک آموزشی معتبر در حوزه آرایشگری داشته باشید و این مدرک باید توسط یک نهاد نهاد شناخته شده مانند World Education Services (WES) یا یک آژانس مشابه ارزیابی شده و با استانداردهای کانادایی مطابقت داشته باشد.

همچنین بخوانید:

۹ چالش مهم مدیریتی در راه اندازی سالن زیبایی

برای اشتغال به عنوان آرایشگر در کانادا نیز، نیاز به مجوز کار معتبر دارید. فرایند اخذ مجوز کار بسته به استان متفاوت است؛ اما به طور کلی باید دوره های آموزشی مورد نیاز را گذرانده و در آزمون دریافت گواهینامه مربوطه قبول شده باشید.

تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه ضروری است. برای ثابت کردن مهارت زبان انگلیسی خود، باید در آزمون های معتبری شرکت کنید. معمولاً آزمون IELTS (سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی) و آزمون CELPIP (آزمون زبان انگلیسی کانادا برای ارزیابی مهارت های زبانی) برای زبان انگلیسی در کانادا قابل قبول هستند. در این آزمون ها، بر اساس بخش های مختلفی از جمله شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن، آزموده می شوید.

همچنین، اگر می خواهید در استان های فرانسوی زبان کانادا مانند کبک مهاجرت کنید، نیاز به اثبات مهارت زبان فرانسه دارید. برای این منظور، معمولاً آزمون TEF (تست ارزیابی زبان فرانسه) در نظر گرفته می شود.

درآمد آرایشگری در کانادا

بهترین کشور برای مهاجرت آرایشگران کدام است؟

تا به اینجای مقاله شرایط مهاجرت به کشورهای مختلف و میزان درآمد آن ها سخن گفتیم؛ اما درآمد را با توجه به واحد پولی همان کشور بررسی کردیم. حال برای مقایسه درآمد آرایشگرها در کشورهای مختلف، تمامی مبالغ گفته شده را بر حسب دلار در جدول زیر می نویسیم:

میزان درآمد بر حسب دلار در سال

کشور

آمریکا

کانادا

ترکیه

اسپانیا

آلمان

30هزار تا 40 هزار

22 هزار تا 33 هزار

414 تا 830

18 هزار

38 هزار تا 78 هزار

سخن آخر

در این مطلب به مقایسه درآمد آرایشگرها در کشورهای مختلف و شرایط مهاجرت و بازار کار در هر کشور پرداختیم. همچنین، درآمد یک آرایشگر معمولی را بر حسب دلار در هر سال برای مقایسه بهتر در یک جدول تنظیم کردیم. البته باید توجه کرد که این داده ها را نمی توان مبنای تصمیم گیری قرار داد؛ زیرا میزان هزینه ها، تورم و غیره در هر کشوری متفاوت است و درآمد را باید نسبت به این موارد سنجید.

سوالات متداول

آیا می توان با مدرک آرایشگری به کشور آلمان مهاجرت کرد؟

بله، البته برای مهاجرت به آلمان ومشغول شدن در شغل آرایشگری باید در دوره های اوسبیلدونگ شرمت کرد و مدرک آرایشگری دریافت نمود.

میزان درآمد آرایشگران در ترکیه چقدر است؟

حدود 1000 تا 2000 لیر در ماه. برای این که در شغل آرایشگری در ترکیه مشغول به کار شوید یک کارفرما باید شما را استخدام کند و یا خودتان بتوانید یک آرایشگاه راه اندازی کنید.

آیا شغل آرایشگری در اسپانیا آینده دار است؟

بله، در اسپانیا نیروی کار متخصص آرایشگری کم است وبه طور متوسط هر شخص باید دو ساعت در نوبت گرفتن خدمات آرایشگاهی منتظر بماند.

پیام بگذارید
با استفاده از این فرم، با ذخیره و مدیریت داده های خود توسط این وب سایت موافقت می کنید. *