خانه/ ترفندهای زیبایی/ راهنمای انتخاب رنگ لاک مناسب پوست
راهنمای انتخاب رنگ لاک مناسب پوست

راهنمای انتخاب رنگ لاک مناسب پوست

آخرین به روز رسانی ۱۸ آذر ۱۴۰۲ 0

اگر رنگ لاک مناسب پوست خود را ندانید، پول خود را دور انداخته اید. آیا برای شما هم پیش آمده است که پس از لاک زدن ناخن ها و بیرون آمدن از آرایشگاه، احساس نارضایتی داشته باشید؟ از انتخاب رنگ لاک خود پشیمان باشید و به زیبایی دستان خود شک کنید؟

انتخاب و زدن رنگ لاک مناسب پوست هر شخصی نیاز به تخصص ویژه دارد. تخصصی که تنها بعضی از افراد یا آرایشگرها به این شناخت و توانایی رسیده اند! اما نگران نباشید. ما به شما قول می دهیم تا با خواندن این مقاله همانند یک آرایشگر ماهر بتوانید لاک مناسب رنگ پوست خود را پیدا کنید؛ حتی به دیگران هم مشاوره بدهید. پس تا انتهای این مقاله، همراه زیبر باشید. برای زیباتر شدن ناخن ها و دستان خود، نباید به سراغ هر رنگ لاکی بروید.

نام ناخن کار محبوب خود را در کامنت برای ما بنویسید.

رنگ لاک مناسب پوست

شناخت تنالیته پوست برای انتخاب رنگ لاک

آیا پوست شما روشن سرد است یا روشن گرم؟ می دانستید که تمام رنگ پوست ها به سه نوع سرد، گرم و طبیعی تقسیم می شوند! به این معنی که ممکن است شما پوستی تیره با تنالیته سرد داشته باشید و در نتیجه رنگ های سرد روی دستانتان بیشتر جلوه گری خواهند کرد و نباید به سراغ رنگ های گرم بروید. پس قبل از انتخاب رنگ لاک مناسب پوست خود، به سردی یا گرمی نوع پوستتان دقت کنید.

چگونه سردی یا گرمی پوست خود را بشناسم؟

در صنعت بزرگ زیبایی رنگ ها را بر اساس تنالیته سرد و گرم به بازار عرضه می کنند. به رگ های آبی یا سیاهرگ ها در پشت دست های خود در زیر نور آفتاب نگاه کنید. اگر تنالیته رنگ این رگ ها، هاله ای از رنگ سبز دیدید، پس پوست شما گرم است. اگر هاله ای از رنگ بنفش یا آبی روشن دیدید، پوست شما سرد است و اگر نتوانستید این دو رنگ را روی رگ ها تشخیص دهید، تنالیته پوست شما طبیعی است.

روش دیگر، قرار گرفتن در زیر آفتاب داغ است. اگر پوست شما به سادگی برنزه شد اما نسوخت، پوستی گرم با تنالیته رنگی زرد مایل به زیتونی یا سبز دارید. اگر پوست شما در مقابل آفتاب کمتر برنزه می شود و بیشتر می سوزد، پس ملانین پایین تری دارید. تنالیته پوست شما بنفش یا آبی خواهد بود.

می توانید پوستی سبزه اما سرد یا پوستی روشن اما گرم داشته باشید!

اکنون با شناخت تنالیته پوست خود، می توانید با اعتمادبه نفس بیشتری رنگ لاک مناسب پوست خود را انتخاب کنید.

نکته مهم: به پوست گرم، رنگ لاک با تنالیته گرم و به پوست سرد، رنگ لاک سرد بیشتر می آید.

رنگ لاک مناسب تنالیته پوست

الف) رنگ لاک متناسب با پوست های گرم

اگر پوستی با تنالیته گرم دارید، به سراغ رنگ لاک هایی بروید که از خاک گرفته شده اند. شاید تمام رنگ های جزیره هرمز در ایران برای انتخاب رنگ لاک مناسب پوست گرم شما بهترین گزینه باشند. رنگ هایی مانند نارنجی، قرمز، زرد کهربایی، سبز زیتونی و صورتی گرم بهترین رنگ لاک برای پوست طلایی شما هستند. تمامی این رنگ ها، به زیباتر شدن ناخن دست و پای شما کمک می کنند.

برای روزهایی که دوست دارید از لاک رنگ قرمز استفاده کنید، به سراغ رنگ قرمز زیر بروید. این رنگ لاک برای مهمانی ها غوغا می کند.

1. لاک قرمز مناسب برای پوست گرم

برای روزهایی که می خواهید آرایش دست های شما، طبیعی باشد، به سراغ سبز زیتونی یا هلویی مایل به کرم در عکس های زیر بروید. بهتر است به سراغ رنگ لاک هایی با تنالیته آبی و سرد نروید؛ چرا که به پوست دست های شما نمی آید.

لاک قرمز مناسب برای پوست گرم

2. رنگ لاک هلویی برای پوست گرم

اگر طرفدار رنگ مشکی یا تیره هستید، به شما تبریک می گوییم. رنگ لاک مشکی به پوست های تیره با تنالیته گرم بسیار می آید. برای پوست های سفید با تنالیته گرم رنگ مشکی بسیار دلرباست.

 رنگ لاک هلویی برای پوست گرم

3. لاک زیتونی مناسب دست گرم

لاک زیتونی مناسب دست گرم

4. لاک مشکی مات

لاک مشکی مات

ب) رنگ لاک مناسب پوست های سرد

یک نمونه کامل از دختری با پوست دارای تنالیته سرد، شخصیت السا در کارتون فروزن یا سیندرلا است. تنها کافی است این دو شخصیت را به یاد آورید تا بتوانید به رنگ لاک مناسب پوست خود برسید. رنگ لاک سفید روی این دست ها بسیار جلوه می کند. می توانید با رنگ سفید ساده یا طرحدار را انتخاب کنید. رنگ لاک یخی یا رنگ های لاکی که به یخی می زنند، مناسب شما هستند.

سفید رنگ لاک مناسب پوست سرد

سفید رنگ لاک مناسب پوست سرد

برای لاک ناخن رنگی، صورتی سرد که با ترکیبی از رنگ سفید ساخته شده است، برای رنگ لاک بهترین انتخاب است. در واقع هر رنگ لاکی که با رنگ سفید ترکیب شده و ساخته شده باشد، به پوست دست شما می آید؛ مانند بنفش یاسی یا بنفش اسطوخودوسی که انتخابی شیک برای رنگ لاک روزانه است.

رنگ لاک مناسب پوست سرد

ب) رنگ لاک متناسب پوست های خنثی یا طبیعی

پوست شما تنالیته خنثی یا طبیعی دارد؟ به شما تبریک می گوییم. شما می توانید از هر دو طیف رنگ لاک مناسب هر پوستی استفاده کنید. دیگر نحوه انتخاب رنگ لاک مناسب پوست به علاقه و سلیقه شما بستگی دارد. می توانید به راحتی رنگ لاک خود را با رنگ موها یا چشمانتان هماهنگ کنید. رنگ های پاستلی را برای رنگ لاک روزانه انتخاب کنید یا به پیشنهاد زیبر، به سراغ رنگ زرد پاستلی بروید.

به سراغ رنگ لاک خنثی مانند خاکستری میانه یا رنگ های میانه در پالت رنگی بروید. حتی با خیالی آسوده از انواع طرح ناخن استفاده کنید. از ترکیب رنگ ها نترسید و از آرایشگر یا ناخن کار خود بخواهید تا خلاقیت بیشتری برای استفاده از انواع رنگ لاک ناخن به خرج دهد.

رنگ لاک متناسب پوست‌های خنثی یا طبیعی

ج) رنگ لاک مناسب پوست روشن

جزو افرادی با پوست سفید هستید؟ پس به سراغ این رنگ لاک مناسب پوست سفید دستتان بروید. به پشت دستان خود نگاه کنید. با دو رنگ لاک صورتی تیره و گلبهی روشن همانند یک ملکه بدرخشید. بنفش و قرمز هم برای انتخاب رنگ لاک به دست شما استایلی شیک خواهد داد.

لاک رنگ بنفش یخی برای پوست روشن

 لاک رنگ بنفش یخی برای پوست روشن

لاک صورتی برای پوست روشن

لاک صورتی برای پوست روشن

رنگ لاک مناسب پوست روشن سرد

رنگ های نود هم به دستانی با پوست روشن بسیار می آیند. پس اگر جزو افرادی هستید که پوستی روشن دارید، به سراغ رنگ های نود با تنالیته صورتی در میان رنگ لاک ها بروید. سعی کنید در میان لاک ناخن به سراغ رنگ هایی بروید که هاله ای از آبی یا سفید در رنگشان دارند.

رنگ لاک نود برای پوست روشن

رنگ لاک نود متناسب با پوست روشن

رنگ لاک نود متناسب با پوست روشن

بهترین رنگ لاک برای پوست روشن

بهترین رنگ لاک برای پوست روشن

د) رنگ لاک مناسب پوست سبزه

به پوست دستان سبزه تمامی رنگ های لاک می آیند. تنها هنگام استفاده باید به تنالیته گرمی یا سردی لاک توجه کنید. بهترین رنگ لاک مناسب پوست سبزه به پیشنهاد ما، لاک ناخن طلایی یا هلویی رنگ است. انتخاب لاک رنگ نود برای پوست سبزه هم استایلی شیک به شما خواهد داد. می توانید با رنگ های طلایی یا نقره ای در زمینه لاک نود، طرح های زیبایی روی ناخن اجرا کنید.

در صورتی که به سراغ رنگ ناخن طرحدار می روید، پیشنهاد می دهیم که از سایه های طلایی، نقره ای یا آبی ملایم در ترکیب با رنگ هلویی یا دیگر رنگ ها استفاده کنید. رنگ های قرمز، بنفش تیره و آبی تیره مناسب پوست سبزه نیستند و استفاده از آن ها نیاز به جسارت و اعتمادبه نفس بالایی دارد.

رنگ لاک مناسب پوست سبزه

ه) رنگ لاک متناسب پوست تیره

بهترین رنگ لاک مناسب پوست تیره رنگ هایی هستند که در تنالیته های رنگی پوستتان قرار دارند. به عنوان مثال رنگ های لاک قهوه ای موکا، قهوه ای شکلاتی، عنابی یا مارون، قرمز تیره مانند شرابی تیره یا سبز یشمی یا لجنی، زیبایی دست های شما را دوچندان خواهند کرد.

رنگ های تیره بهترین رنگ لاک برای ناخن های با استایل بلند مناسب پوست تیره هستند. می توانید از رنگ مشکی برای برجسته تر کردن ناخن های خود استفاده کنید. همچنین در روزهای سرد سال، بهتر است به سراغ رنگ های رنگی تیره یا مشکی بروید تا جلوه دست های سرد خود را بهتر کنید.

رنگ لاک مشکی مناسب هر پوست

داشتن پوست تیره با تنالیته گرم به شما این امکان را می دهد تا به سراغ هر رنگی که می خواهید بروید. تنها کافی است که رنگ هایی را انتخاب کنید که در ساخت آن ها از قرمز، نارنجی یا مشکی استفاده شده است. رنگ های کمرنگ در انتخاب رنگ لاک کنتراست زیبایی با پوست دست های شما ایجاد می کند.

رنگ لاک هلویی مناسب پوست تیره

رنگ های روشن حالتی عجیب وغریب به دست ها می دهد، پس اگر به دنبال استایل خاص و متفاوت هستید، به سراغ این رنگ ها بروید.

رنگ لاک روشن برای پوست تیره

نتیجه گیری

کلینیک های زیبایی و آرایشگاه های زیادی هستند که با ارائه خدمات ناخن به صورت حرفه ای به شما در انتخاب رنگ لاک مناسب برای پوست کمک می کنند. در صورتی که رزرو آنلاین آرایشگاه خود را در این سالن های زیبایی انجام دهید، می توانید از خدمات حرفه ای ناخن بدون هیچ نگرانی استفاده کنید. بهترین رنگ لاک را هم طبق سلیقه خود و البته رنگ پوستتان برگزینید.

پیام بگذارید
با استفاده از این فرم، با ذخیره و مدیریت داده های خود توسط این وب سایت موافقت می کنید. *