خانه/ ترفندهای زیبایی/ فرق کاشت و اکستنشن مژه چیست؟
فرق کاشت و اکستنشن مژه

فرق کاشت و اکستنشن مژه چیست؟

آخرین به روز رسانی ۲۰ آذر ۱۴۰۲ 0

برای داشتن مژه هایی پرپشت و زیبا و چشمانی گیرا، کاشت و اکستنشن مژه پیشنهاد می شود. با این روش ها می توانید ظاهر چشمان خود قشنگ تر کنید. اما فرق کاشت و اکستنشن مژه چیست؟ تفاوت کاشت دائم و موقت در چیست؟ چند نوع کاشت مژه و چند نوع اکستنشن مژه وجود دارد؟ کدام یک مناسب شماست؟ اکستنشن مژه گران تر است یا کاشت مژه؟

با خواندن این مقاله زیبر تا انتها، با تفاوت کاشت و اکستنشن مژه آشنا خواهید شد و از میان این دو روش، مناسب ترین را برای خود انتخاب خواهید کرد.

کاشت مژه چیست؟

کاشت دائمی مژه توسط پزشک متخصص و در مطب انجام شده و نیاز به بیهوشی دارد. در این روش، تارهایی از پشت سر فرد برداشته شده و روی پلک بالا و پایین پیوند می زنند. برای هر چشم حدود 50 فولیکول مو درون پوست شکافته شده، کاشته می شوند. در مجموع این عمل، نیاز به 2 تا 3 ساعت زمان نیاز دارد. مژه های کاشت شده، همانند مژه های طبیعی رشد می کنند و البته ریزش هم خواهند داشت.

انواع کاشت مژه

برای کاشت مژه دائمی تنها یک روش بود که گفته شد. برای کاشت موقت مژه می توان 3 روش نام برد. کاشت موقت در واقع همان اکستنشن است، با این تفاوت که مژه ها به پلک می چسبند و دوام کمی (حدود یک ماه) به نسبت اکستنشن دارند.

کاشت مژه دائمی

هر دوی کاشت موقت و اکستنشن در آرایشگاه ها انجام می شوند. برای رزرو آنلاین آرایشگاه یا سالن زیبایی و کاشت اکستنشن مژه می توانید از اپلیکیشن زیبر استفاده کنید.

انواع کاشت روش های کاشت مژه مرسوم عبارتند از:

 • کاشت مژه سه بعدی: موقتی است. مژه هایی بسیار بلند و به اصطلاح، پُری خواهید داشت. روی بعضی از مژه های سه بعدی که می خرید، اشکالی طراحی شده اند.
 • کاشت مژه ابریشمی: کاشت مژه موقت است و از تارهای موی ابریشمی برای آن استفاده می شود.
 • کاشت مژه هیدن یا نامرئی: کاشت موقتی مژه است. تارهای موی خود فرد را از گوشه داخلی تا خارجی، در زیر پلک و به صورت قرینه کوتاه و بلند می کارند. این کار بسیار طبیعی و به اصطلاح، مخفی انجام می شود.

اکستنشن مژه چیست؟

اکستنشن مژه روشی برای پرپشت نشان دادن مژه ها است که در آن تارهای مژه طبیعی یا مصنوعی به مژه های فرد با چسب مخصوص چسبانده می شوند. مژه های طبیعی از دو نوع جنس ابریشم یا موهای سمور هستند. مژه های مصنوعی هم از مواد سنتزی یا الیاف ریسه ای ساخته شده از پلاستیک ساخته می شوند. مدل های مختلفی برای اکستنشن مژه هست. در واقع فرق کاشت و اکستنشن مژه مربوط به نوع استفاده از تارهای مو و کاشتشان است. مدل هایی مانند گلامور و اسپایکی، روسی، نچرال و گربه ای زمانی مد بودند. مدل هایی که بیشترین طرفدار را دارند، در ادامه بخوانید.

اکستنشن مژه کیم کارداشیان

انواع اکستنشن مژه

انواع اکستنشن مژه بر اساس شکل ظاهری و نوع نصب مژه ها وجود دارد. مدت زمان دوام آن ها هم از دو هفته تا چهار هفته و پس از ترمیم تا 6 ماه، بسته به نوع اکستنشن و مواد به کار رفته، متفاوت خواهد بود.

1. اکستنشن مژه کلاسیک:

حالتی بسیار طبیعی دارد و مناسب کسانی است که نمی خواهند اکستنشن مژه آن ها مصنوعی دیده شود.

اکستنشن مژه کلاسیک

2. اکستنشن مژه هیبریدی:

در این روش، انواع مژه ها به صورت رندوم و بی نظمی روی پلک و بین مژه های اصلی چسبیده می شوند تا حالتی طبیعی تر به مژه ها و چشمانتان بدهند.

اکستنشن مژه هیبریدی

3. اکستنشن مژه والیوم:

در اکستنشن مژه والیوم روی هر تار مو، دو تا 5 تار گذاشته می شود تا مژه هایی پرپشت و حجیم به دست آید.

اکستنشن مژه والیوم

4. اکستنشن مژه مگا والیوم:

همان اکستنشن مژه والیوم است با این تفاوت که طول مژه ها بسیار بلند، اغراق شده و پرپشت تر از حد طبیعی کار می شود.

 اکستنشن مژه مگاوالیوم

5. اکستنشن مژه عروسکی:

برای کسانی که می خواهند چشمان خود را درشت نشان دهند، مناسب است.

اکستنشن مژه عروسکی

6. اکستنشن مژه سنجابی:

برای کسانی که می خواهند چشمان خود را کشیده نشان دهند، مناسب است.

اکستنشن مژه سنجابی

تفاوت کاشت و اکستنشن مژه

موارد بسیاری را می توان برای فرق بین کاشت و اکستنشن مژه برشمرد. اگر جایی فرق کاشت مژه دائم و موقت را شنیدید، بدانید که منظور از کاشت مژه موقت همان اکستنشن است. تفاوت های زیر را برای هر دوی این روش ها می توان بیان کرد.

 • کاشت مژه طبیعی تر به نظر می رسد اما در مدل های اکستنشن، طراحی مژه کاملاً روی پلک ها مشخص است.
 • در اکستنشن، مژه مصنوعی با چسب به مژه خود فرد چسبانده می شود که هر آرایشگری می تواند انجامش دهد. اما در کاشت مژه، هر تار مو، در زیر پوست پلک جاسازی شده که کاری بسیار تخصصی است و نیاز به دکتر دارد.
 • در کاشت مژه، مژه ها را تار به تار از زیر پلک متصل می کنند اما در اکستنشن مژه، از روی پلک تار به تار، مژه ها جدا شده و یک مژه مصنوعی به تارها متصل می شود.
 • در کاشت مژه از موهای خود فرد برای کاشت استفاده می شود تا مژه هایی پرپشت داشته باشد. این مژه ها، همانند دیگر موهای فرد، رشد و ریزش دارند. در اکستنشن مژه از مژه مصنوعی یا موهای طبیعی سمور یا ابریشم استفاده می کنند که به طور طبیعی رشدی ندارند.
 • نگهداری اکستنشن مژه آسان است. تنها پس از 6 تا 8 هفته باید برای ترمیم به آرایشگر مراجعه کنید اما در کاشت مژه دائم، به دلیل رشد مژه ها و بلند شدن آن ها باید هر یک یا دو ماه، (بسته به رشد موهای مژه) برای اصلاح به دکتر بروید.
 • هزینه های کاشت مژه بالاتر از هزینه های اکستنشن مژه است.
 • نتیجه پایانی کار در اکستنشن مژه، پس از نوبت آرایشگاه مشخص می شود اما در کاشت مژه، پس از عمل نتیجه دلخواه حاصل نمی شود و باید 4 تا 6 ماه صبر کرد تا مژه های کاشته شده رشد کنند.
 • در اکستنشن مژه شما نیاز به دوره ریکاوری ندارید اما در کاشت مژه به دلیل التهاب و تورم پلک ها، باید زمانی را برای ریکاوری و استراحت در خانه در نظر بگیرید. تورم و کبودی دور پلک در این روش می تواند تا هفته ها باقی بماند.
 • در اکستنشن مژه، نیازی به فر کردن مژه ها نیست اما در کاشت مژه باید برای اصلاح و فر مژه دوباره اقدام کنید.

نکته: بسیاری از آرایشگرها معتقدند که اکستنشن مژه بهتر از کاشت مژه است. چرا که هنگام گذاشتن تارهای مژه، زاویه دست و فاصله چسب و مژه تا پلک مشتری را رعایت می کنند. چسب خوبی استفاده می کنند. چنین مواردی عوارض ناشی از اکستنشن مژه را کاهش می دهد.

فرق کاشت و اکستنشن مژه

مقایسه هزینه کاشت مژه و اکستنشن مژه

فرق کاشت و اکستنشن مژه در قیمت آن ها هم قابل رؤیت است. کاشت مژه دائم چون توسط متخصصین انجام می شود، نیاز به اتاق عمل و بیهوشی، نیاز به دکتر و مراقبت های پس از عمل دارد. قیمت کار هر متخصص و موادی که استفاده می کند، روی قیمت کاشت مژه دائم تأثیر می گذارد. همچنین کاشت مژه هر ماه، نیاز به اصلاحاتی مانند کوتاهی یا فر کردن مژه دارد. به این دلایل، بسیار گران تمام می شود.

اکستنشن مژه توسط آرایشگرهای چیره دست در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی انجام می شود، موقت است و نیاز به مراقبت خاصی ندارد؛ پس به مراتب هزینه ای کمتر از کاشت مژه دارد. در اکستنشن مژه، جنس مواد هر چه بهتر باشد، قیمت گران تر تمام می شود. همچنین هر چه تعداد مژه های گذاشته شده بیشتر باشد، قیمت بیشتر می شود.

با تمام این تفاسیر، قیمت کاشت مژه گران تر از اکستنشن مژه تمام خواهد شد.

 کلینیک کاشت مژه

عوارض کاشت و اکستنشن مژه

هر دوی این روش ها اگر به درستی و اصولی انجام نشوند، عوارض خواهند داشت. در ادامه به بررسی برخی از بارزترین عوارض انجام اکستنشن مژه می پردازیم:

الف) عوارض اکستنشن مژه

عوارض اکستنشن مژه به خاطر استفاده از چسب نامرغوب یا عادت نداشتن پلک ها، به وجود می آید. اگر آرایشگری زاویه درست را هنگام نصب مژه رعایت نکند، پلک شما افتاده تر شده و این موضوع باعث تاری دید، خستگی پلک چشم و افتادگی پلک می شود. اگر از چسب نامرغوب در اکستنشن مژه استفاده شود، ممکن است در فرد، عوارضی مانند حساسیت، عفونت یا خارش چشم را به وجود بیاورد.

عوارض تمدید اکستنشن پشت سرهم بسیار بالاست. به همین خاطر پیشنهاد می شود این کار را همیشه انجام ندهید و زمان هایی برای استراحت پلک در نظر بگیرید. عوارض تمدید مداوم اکستنشن مژه روی چشمانتان شامل حساسیت چشم، گل مژه و ریزش غیرطبیعی مژه ها خواهد بود. واکنش آلرژیک، فرسایش سطح داخلی پلک، تحریک و قرمزی، التهاب و تورم، عفونت چشم، ریزش مژه و به مرور آسیب به فولیکول های مژه گریبان گیر شما خواهد شد.

عوارض اکستنشن مژه

ب) عوارض کاشت مژه

عوارض کاشت مژه دائم بیشتر مربوط به عوارض عمل است. شامل عوارضی مانند درد، خونریزی، عفونت چشم، قرینه نبودن مژه ها، تحریک قرنیه و عوارض بیهوشی می شود.

با دانستن فرق کاشت و اکستنشن مژه و آشنایی با آن ها، به راحتی می توانید بهترین روش را برای بلند و پرپشت نشان دادن مژه های خود پیدا کنید.

سوالات متداول راجب تفاوت کاشت و اکستنشن مژه

در ادامه به سوالات مختلفی راجب تفاوت کاشت و اکستنشن مژه می پردازیم:

1. کاشت مژه چقدر زمان میبره؟

عمل کاشت مژه دائمی بین 2 تا 3 ساعت زمان می برد.

2. فرق کاشت هیدن و اکستنشن مژه چیست؟

کاشت هیدن، دائمی بوده و زیبایی طبیعی به چشمان شما می دهد اما اکستنشن مژه، موقت بوده و چشمان را عروسکی کرده یا مژه ها به صورت اغراق شده پر نشان می دهد.

پیام بگذارید
با استفاده از این فرم، با ذخیره و مدیریت داده های خود توسط این وب سایت موافقت می کنید. *