خانه/ ترفندهای زیبایی/ مدل مو کوتاه زنانه و مردانه | متناسب با فرم چهره

مدل مو کوتاه زنانه و مردانه | متناسب با فرم چهره

آخرین به روز رسانی ۱۱ آذر ۱۴۰۲ 0

انتخاب مدل کوتاهی مو، یکی از عوامل اساسی در بهبود ظاهر و جذابیت فرد محسوب می شود. هر فرد باید بتواند با توجه به آناتومی و شکل صورت خود، بهترین مدل مو کوتاه زنانه و مردانه را برای استایل خود انتخاب کند؛ چرا که مدل مو مناسب، شما را به صورت قابل توجهی جذاب تر می کند. اما انتخاب از بین مدل های متنوع کوتاهی همیشه هم کار آسانی نیست. در این مقاله از سایت زیبر با ما همراه باشید تا با نکات کلیدی استایل مو آشنایتان کنیم.

مدل مو کوتاه زنانه ، متناسب با آناتومی صورت

انواع مدل های کوتاهی برای صورت های مختلف، متفاوت است. برای کوتاه کردن موهایتان، ابتدا باید فرم چهره خود را بشناسید تا بتوانید شیک ترین مدل را انتخاب کنید. دسته بندی هایی که در ادامه شرح داده شده، می توانند به شما در انتخاب بهترین مدل کوتاهی مو، هماهنگ با آناتومی صورت کمک کند. بطور کلی انواع صورت در 6 فرم زیر خلاصه می شود.

مدل مو کوتاه زنانه و مردانه

کوتاهی مناسب فرم چهره گرد (Round Face)

صورت های گرد دارای طول و عرض تقریبا یکسان و بزرگ هستند. بهترین مدل مو کوتاه زنانه برای صورت گرد مدل هایی است که فرم صورت را کشیده تر کند. مدل مو کوتاه سلنا گومز و مدل مو دیکاپریو دو نمونه ی موفق برای فرم صورت های گرد محسوب می شوند. توجه به استایل مو این دو ستاره هالیوودی راهنمای خوبی برای انتخاب مدل کوتاهی مو افراد با فرم چهره مشابه است.

راهنمای انتخاب مدل کوتاهی مو متناسب با فرم چهره گرد

مدل موی کوتاه برای فرم چهره کشیده (Oval FACE)

صورت های کشیده دارای طول بیشتری هستند و اغلب با انواع مدل های مو سازگاری دارند. انتخاب مدل مو برای این صورت ها آسان تر است. تنها کافی است مدل کوتاهی را انتخاب کنید که صورت را کمی گرد و متقارن کند. کیت وینسلت و رایان گاسلینگ دو نمونه فرم چهره های کشیده محسوب می شوند.

راهنمای مدل مو کوتاه زنانه برای صورت کشیده

فرم چهره مربعی (Square Face)

این نوع صورت با چانه، فک و خطوط قوی در اطراف صورت شناخته می شود. انتخاب مدل کوتاهی در این فرم صورت باید به گونه ای باشد که اندکی نرمی به چهره اضافه کند. جنیفر انیستون به عنوان مدل کوتاهی مو زنانه و دیوید بکام به عنوان نمونه کوتاهی مردانه این فرم صورت مطرح است.

راهنمای انتخاب مدل کوتاهی مو متناسب با فرم چهره مربعی

مدل مو کوتاه فرم چهره بیضی (Diamon Face)

فرم صورت بیضی متداول ترین شکل صورت است. زاویه فک در این صورت گرد بوده و طول صورت بیشتر از پهنای استخوان گونه است. نکات قابل توجه در انتخاب مدل مو در این صورت بسیار شبیه فرم چهره کشیده است. برای فرم چهره بیضی، مدل های کوتاهی مو ریحانا و ویل اسمیت را دنبال کنید.

راهنمای انتخاب مدل کوتاهی مو متناسب با فرم چهره استوانه ای

فرم چهره لوزی (Triangular Face)

تشخیص صورت های لوزی به آسانی صورت های گرد و کشیده نیست. برای تشخیص این نوع صورت می توانید از ابزارهای اندازه گیری استفاده کنید. اگر قسمت گونه ها پهن باشد و پیشانی و چانه باریک و هم اندازه باشند؛ صورت شما لوزی است. برای فرم صورت لوزی، مدل موی کوتاه زنانه و مردانه اسکارلت جوهانسون و نیک جوناس بسیار مناسب است.

راهنمای انتخاب مدل کوتاهی مو متناسب با فرم چهره لوزی

فرم چهره قلبی (Heart Face)

زندیا کلمن و کریس پرت دارای فرم چهره قلبی هستند. چهره قلبی با گونه های پهن و چانه نازک شناخته می شود. در این چهره، هدف از مدل کوتاهی مو ایجاد حجم در قسمت بالایی صورت و توازن دادن نسبت پهنای گونه ها به چانه است.

راهنمای انتخاب مدل کوتاهی مو متناسب با فرم چهره قلبی

انتخاب مدل کوتاهی متناسب با جنس مو

پوشش سر انسان به طور معمول شامل سه نوع اصلی مو؛ موهای صاف، موهای فر و موهای حالت دار است که لازم است علاوه بر توجه به آناتومی سر برای کوتاهی مو ، به این مورد نیز دقت شود. رعایت این نکات می تواند شما را در انتخاب بهترین مدل کوتاهی کمک کند.

کوتاهی با توجه به جنس موهای صاف

موی صاف، کاملا بدون موج و حالت هستند. این نوع مو به صورت معمول دارای بافتی نرم و بدون خمیدگی است. افراد با موی صاف برای انتخاب انواع مدل های کوتاه و بلند مو آزاد هستند. اگر موهای صافی دارید، می توانید برای انتخاب استایل کوتاهی مو خود، فاکتورهای دیگر زیبایی را لحاظ کنید.

نمونه مو صاف و لخت بلند زنانه

مدل کوتاهی مناسب موهای فر

این نوع مو، با حلقه های مشخص دارای انواع مختلفی است، از موهای فر ریز گرفته تا فرهای درشت. انواع مدل مو کوتاه زنانه و مردانه برای این جنس اغلب توصیه نمی شوند؛ زیرا علی رغم ظاهر منحصر به فرد و زیبایی که ایجاد می کند، در صورتی که بلند شود و به اصطلاح از مدل اولیه خارج شود، دیگر زیبایی اولیه خود را ندارد.

نمونه مو فر برای کوتاهی موها

انتخاب مدل کوتاهی مو برای موهای حالت دار

نوع حالت دار مو اساسأ بین موهای صاف و موهای فر قرار دارند. این مو دارای امواجی نرم و تعداد کمتری حلقه نسبت به موهای فر است. توصیه برای مدل کوتاهی مو در این نوع مو، بسته به میزان صافی و مجعد بودن، مشابه مواردی است که در بخش های بالا اشاره شد.

اما بر خلاف موهای فر که کوتاهی آن ها دردسرساز خواهد بود این مدل مو در اندازه های مختلف بهترین حالت را از خود نشان می دهند. افراد با موهای حالت دار همچنین به راحتی می توانند موهای خود را به صاف یا فر کامل بدل کنند.

موهای حالت‌دار کوتاه

موهای حالت‌دار بلند

مدل کوتاهی مو برای موهای پف دار

موهای پف دار به اندازه موهای حالت دار از تنوع زیادی برای انتخاب مدل مو برخوردار نیستند. این نوع از مو با کوتاهی زیاد همچون موی فر دردسرساز خواهد شد. بهترین مدل برای موهای پف دار مدل هایی در اندازه های روی گردن و بلندتر است.

هرچند که پف موها باعث پرپشت به نظر رسیدن آن ها خواهد بود اما در صورت کوتاهی بالاتر از گردن، ظاهری نامطلوب برای شما به همراه می آورند.

موهای پف دار بلند


موهای پف دار بلند

کوتاهی موهای حالت دار

نوع حالت دار مو اساساً بین موهای صاف و موهای فر قرار دارند. این مو دارای امواجی نرم و تعداد کمتری حلقه نسبت به موهای فر است. توصیه برای مدل کوتاهی مو در این نوع مو، بسته به میزان صافی و مجعد بودن، مشابه مواردی است که در بخش های بالا اشاره شد.

نمونه مو حالت دار زنانه بلند

چند مدل پرطرفدار کوتاهی مو

با وجود اینکه داشتن موهای بلند برای مدت زمانی طولانی انتخاب اول خانم ها بوده ولی نمی توان از زیبایی و چشم نوازی بسیاری مدل های کوتاه موی زنانه و مردانه غافل شد. برخی از ترندترین و جدیدترین مدل های کوتاهی موی زنانه را در ادامه بررسی می کنیم.

1.مدل کوتاهی باب

امروزه مدل موی باب از رایج ترین مدل های کوتاهی مو است. جلوی مو در این کوتاهی، نسبت به پشت بلندتر است. این مدل کوتاهی در شیب های مختلف و اندازه های بلند و کوتاه قابل اجراست. بنابراین می تواند برای تمام فرم های صورت مناسب باشد. باب کوتاه بیشتر برای صورت های کشیده و استخوانی و باب بلند برای فرم های صورت گرد و بیضی طرفدار دارد. جالب است بدانید اغلب افراد در مدل کوتاهی مو برای گردن کوتاه ، شیب های تند را نسبت به شیبب ملایم ترجیح می دهند. در تصاویر زیر انواع مدل باب (کوتاه و بلند) برای جنس های مختلف مو (لخت، حالت دار و فر) آورده شده است.

کوتاهی مو باب برای موهای فر، صاف و حالت‌دار کوتاهی مو باب برای موهای فر، صاف و حالت‌دار
کوتاهی مو باب برای موهای فر، صاف و حالت‌دار کوتاهی مو باب برای موهای فر، صاف و حالت‌دار

2.مدل کوتاهی مصری

مدل مصری بسیار شبیه به مدل کوتاهی باب است؛ تنها تفاوت مدل باب و مصری ، یکدست شدن صورت و شیب دار نبودن فرم مو است. این نوع مدل کوتاهی مو به آرایشگر آزادی عمل خواهد داد تا متناسب با فرم صورت و جنس مو مشتری، از چتری استفاده کند. انتخاب چتری برای فرم های صورت کشیده، استوانه ای و با جنس مو صاف بسیار مناسب است.

مدل کوتاهی مو مصری کوتاه برای موهای لخت

3.مدل کوتاهی آبشاری

مدل کوتاهی مو آبشاری یا همان لیر در اندازه های مختلف کوتاه و بلند انجام می شود. این مدل با پرکردن فضای خالی صورت، لطافت و زنانه گی صورت را افزایش می دهد. هرچه موها در این مدل بلندتر باشند برای افرادی با صورت گرد یا مربعی مناسب تر است. موهای کوتاه، باعث بیشتر شدن تعادل در چهره های کشیده می شود و به صورت جذابیت بیشتری می بخشد. موهای کوتاه لیر، برای صورت های مثلثی و قلبی نیز توصیه می شود.

مدل کوتاهی مو آبشاری در دو حالت بلند و متوسط مدل کوتاهی مو آبشاری در دو حالت بلند و متوسط

4.مدل مو پیکسی آندرکات

مدل مو پیکسی مدل مویی کوتاه است. این کوتاهی از استایل های کلاسیک کوتاهی مو محسوب شده که قسمت های پشتی موها بیشتر از جلو کوتاه می شود؛ یعنی دور سر کوتاه است و بالا سر و چتری ها بلندتر هستند. در مدل آندکارت نسبت به مدل پیکسی اختلاف ارتفاع مو جلو سر نسبت به دور سر بیشتر است.

جالب است بدانید در این مدل مو کوتاه زنانه و مردانه از یکی از شخصیت های کارتونی دیزنی الهام گرفته شده است. این نوع از مدل مو برای همه طرفداران موهای کوتاه با انواع فرم های صورت زیباست، اما افراد با صورت های مثلثی و صورت های کشیده می توانند بیشترین بهره را از این استایل ببرند. اگر دارای موهای صاف و یا حالت دار هستید حتما این مدل کوتاهی را انتخاب کنید.

مدل کوتاهی مو آندرکات و پیکسی

5.مدل موی کوتاه تیکه تیکه

این مدل از کوتاهی مناسب افرادی است که می خواهند موهایشان حجیم تر به نظر برسد. به همین دلیل است که این مدل برای افرادی که موهای فر و مجعد دارند مناسب نخواهد بود و برای افرادی که موهای صاف یا حالت دار دارند، گزینه ای ایده آل به شمار می رود.

این مدل مو با بیشتر فرم های صورت تناسب دارد ولی برای افرادی با فرم صورت گرد و قلبی ممکن است صورت آن ها را گردتر به نظر برساند و این انتخاب مدل کوتاهی مو مناسب آن ها نخواهد بود.

مدل موی کوتاه تیکه تیکه

مدل موهای کوتاه تیکه تیکه

6.مدل کوتاهی مو تا سرشانه

برای کسانی که اهل ریسک نیستند و ترجیح می دهند موهای خود را تا حد مناسبی بلند نگه دارند، انتخاب مدل تا سرشانه گزینه ای همیشگی است.

مدل های مختلف مو قابلیت کوتاه شدن تا سر شانه را دارند که از مهم ترین مدل های کوتاهی تا سرشانه می توان به مواردی از قبیل مدل شگ تا شانه و مدل پیکسی تا شانه اشاره کرد.

همچنین مدل موی لیر تا سر شانه از انواع پرطرفدار کوتاهی مو تا سر شانه است که آن را با هم بررسی خواهیم کرد.

مدل موهای شگ تا شانه

موهای پیکسی تا شانه

7.مدل موی لیر تا سر شانه

مدل موی لیر را می توان یکی از پرطرفدارترین مدل موهای متوسط و بلند نامید. در این مدل که چند سال است محبوبیت خود را حفظ کرده است، قد موها به صورت یک دست کوتاه نمی شود و به صورت لایه لایه از کوتاه به سمت بلند می رود. در مدل لیر سرشانه بلندترین لایه مو تا سر شانه هاست و به همان تریب لایه ها کوتاه و کوتاه تر می شوند.

مدل موهای لیر تا سر شانه

مدل موی لیر تا سر شانه

تناسب بین فرم چهره و جنس مو

همانطور که قبل تر بررسی شد؛ متداول ترین نوع چهره، فرم استوانه ای است. معیارهای کوتاهی مو در این نوع فرم چهره بسیار شبیه صورت های کشیده در نظر گرفته می شود. صورت کشیده و موهای صاف بیشترین گزینه را برای کوتاهی موها دارند. زیرا با اغلب مدل های کوتاهی مو سازگاری دارند، از مدل های کوتاه آندرکات و پیکسی گرفته تا مدل های بلند باب و آبشاری.

اگر صورت گرد و مربعی دارید بهتر است مدل هایی را انتخاب کنید که اندکی صورت شما را کشیده تر کند. برای مثال برای شما انواع مدل های آبشاری، باب و مصری بلند را پیشنهاد می کنیم. در فرم های صورت قلبی و لوزی به دنبال ایجاد تعادل در چهره هستیم.

تناسب بین فرم چهره و جنس مو

برای مثال مصری کوتاه به ایجاد تعادل در قسمت پایینی صورت های قلبی کمک می کند. توصیه می شود که برای انتخاب مدل های کوتاهی مو فر، علاوه بر زیبایی، سلامت و نگهداری از مو را هم در نظر بگیرید. موهای فر وقتی بلند هستند علاوه بر زیبایی بیشتر، نگهداری راحت تری را هم دارند.

در این مقاله انواع فرم چهره و جنس های مختلف مو بررسی شده است؛ تا جمع بندی و راهنمای مناسبی برای تصمیم گیری کوتاهی مو باشد. حتما قبل از کوتاه کردن موی خود به فرم صورت و سایر ویژگی های ظاهری خود توجه کنید. به یا داشته باشید انتخاب مدل مو مناسب با جنس، حجم مو، فرم چهره و آناتومی گردن همیشه نتیجه بهتری در ایجاد زیبایی بیشتر شما دارد.

پیام بگذارید
با استفاده از این فرم، با ذخیره و مدیریت داده های خود توسط این وب سایت موافقت می کنید. *