خانه/ ترفندهای زیبایی/ بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟
بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

آخرین به روز رسانی ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ 0

تصور کنید به یکباره از شر همه موهای زائد خود برای همیشه خلاص شده اید و پوستی صاف و یک دست دارید! دستگاه لیزر موهای زائد این تصور را به حقیقتی شیرین تبدیل می کند؛ اما دستگاه های زیادی برای رفع این موها با لیزر وجود دارد که ممکن است شما را برای انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد سردرگم کند. خوبی وجود دستگاه های متنوع این است که هر فرد می تواند با توجه به شرایط پوست و مو و همچنین طیف رنگی آن ها دستگاهی را انتخاب کند که بهترین نتیجه را بگیرد. در ادامه دستگاه های لیزر موجود در ایران را بررسی می کنیم و مشخص خواهیم کرد که هر دستگاه برای کدام رنگ پوست و مو مناسب است، همراه ما در مجله زیبر بمانید.

دستگاه الکساندرایت

دستگاه لیزر الکساندرایت

برای این که بتوانید مشخص کنید، بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای شما کدام است، در ابتدا به سراغ معرفی معروف ترین و شناخته شده ترین دستگاه لیزر رفع موهای زائد می رویم. دستگاه لیزر الکساندرایت که به نام لیزر الکس هم معروف است از ماده ای به نام کریستال الکساندرایت استفاده می کند تا پرتوهای نوری مناسب لیزر را تولید کند. پرتو نوری تولید شده توسط لیزر الکس، در واقع نوعی پرتو مادون قرمز محسوب می شود و طول موج آن ۷۵۵ نانومتر است.

علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر

عملکرد و خصوصیات دستگاه لیزر الکساندرایت

این دستگاه به دلیل استفاده از فرایند فوتوترمولیز(یعنی حرارت دادن یک نقطه خاص به وسیله نور) تنها فولیکول های مو را از بین می برد و آسیبی را متوجه پوست اطراف نمی کند. این دستگاه برای تمامی بدن قابل استفاده است.

کاندیدای مناسب استفاده از دستگاه الکساندرایت

این دستگاه بیشتر مناسب افرادی است که دارای پوستی روشن و موهایی تیره هستند. در ضمن، دستگاه الکس می تواند موهای ظریف و نازک را هم از بین ببرد؛ اما برای موهای کرکی مناسب نیست.

مزایای استفاده از دستگاه الکس

 • میزان نفوذ مناسب به عمق پوست
 • درمان پرمویی
 • بدون آسیب به بافت مجاور
 • از بین بردن موهای زائد در کمترین زمان

توصیه های مهم در مورد لیزر الکساندرایت

 • این دستگاه به سادگی قابل استفاده است
 • بعد از لیزر تا یک ساعت به ناحیه آب نزنید و از کرم زینک اکساید برای ناحیه استفاده کنید
 • لیزر بعد از ۶ تا ۸ جلسه تاثیر می گذارد
 • برای لیزر موهای زائد صورت باید از عینک محافظ استفاده شود

لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود ممکن است برای شما بهترین دستگاه لیزر موهای زائد محسوب شود. این دستگاه موجی با طول ۸۰۸ نانومتر تولید می کند که برای از بین بردن فولیکول مو، مناسب ترین طول موج به شمار می رود. این دستگاه می تواند به راحتی روی پوست های تیره هم تاثیر بگذارد و صدمه ای به آن وارد نکند.

خصوصیات دستگاه لیزر دایود

این دستگاه طول موج بالایی را تولید می کند و می تواند در هر جلسه فولیکول های بیشتری را از بین ببرد. همچنین این دستگاه سرعت شات بسیار بالایی دارد و هر جلسه آن کمتر از جلسه لیزر با سایر دستگاه ها زمان خواهد برد.

به دلیل استفاده تکنولوژی نیمه هادی و استفاده از لامپ های مقاوم این دستگاه هزینه تعمیرات بسیار کمی دارد.

کاندیدای مناسب برای استفاده از دستگاه لیزر دایود

دستگاه دایود این قابلیت را دارد که طول موج آن را بر اساس رنگ پوست، رنگ مو و جنس و ضخامت آن تغییر داد؛ به همین علت، برای همه رنگ های پوست حتی پوست های تیره مناسب است. در واقع لیزر دایود برای پوست های افراد ایرانی از جمله مناسب ترین دستگاه ها محسوب می شود.

مزایای استفاده از لیزر دایود

استفاده از این دستگاه مزایای بسیار زیادی دارد که به شرح زیر است:

 • سرعت بالا
 • خطر بسیار کم
 • جلسات کم
 • کاهش درد
 • رفع دائمی موهای زائد

سرعت بالا

سرعت شات این دستگاه بالا است و در یک جلسه کوتاه می توان صدها موی زائد را از بین برد.

خطر بسیار کم

مجله pubmed بر اساس یافته های یک مطالعه، ادعا کرده است:

«a synergistic combination of three diode laser wavelengths used for hair removal (755, 810, 1064 nm) is effective and safe to use in subjects skin types IV and V for facial and body hair. »

ترجمه: « سه طول موج لیزر دایود برای حذف موهای زائد، (۷۵۵، ۸۱۰ و ۱۰۶۴ نانومتر) برای افراد بی خطر است. »

جلسات کم

با توجه به این که در هر جلسه تعداد زیادی از فولیکول های مو از ریشه نابود می شوند، برای نتیجه گرفتن جلسات کمتری نیاز است.

کاهش درد

این دستگاه یک سیستم خنک کننده عالی دارد که باعث می شود، زیباجو درد کمتری را حس کند.

رفع دائمی موهای زائد

این دستگاه دارای فناوری SHR است که باعث می شود موهای زائد به شدت ضعیف شوند و برای همیشه از بین بروند. گاهی نیاز است که نتایج پس از ۶ ماه تمدید شود.

لیزر ان دیاگ

لیزر ان دیاگ

این دستگاه یکی از جدیدترین فناوری ها برای رفع موهای زائد است و روی پوست های برنزه و تیره هم تاثیر خوبی می گذارد. البته این دستگاه برای پوست های روشن نتایج خوبی ندارد. دستگاه ان دیاگ برای پوست های تیره بهترین دستگاه لیزر موهای زائد به حساب می آید؛ زیرا می تواند طول موجی برابر با ۱۰۶۴ نانومتر تولید کند.

خصوصیات دستگاه لیزر ان دیاگ

 • سرعت شات ۱۰ هرتز
 • طول موج ۱۰۶۴ نانومتر
 • درد زیاد

کاندیدای دستگاه لیزر ان دیاگ

افرادی که پوست گندمی یا روشنی دارند، نباید این دستگاه را انتخاب کنند، زیرا ممکن است دچار سوختگی شوند و نتیجه خوبی در رفع موهای زائد خود نگیرند؛ اما افرادی با پوست برنزه و حتی تیره کاندیدای مناسب استفاده از این دستگاه هستند.

انواع روش های ازبین بردن موهای زائد

لیزر آیس پلاتینیوم

این دستگاه سه طول موج برای تاثیر روی انواع طیف رنگ پوست تولید می کند. این دستگاه به تدریج فولیکول مو را گرم می کند و باعث از بین رفتن آن می شود.

خصوصیات دستگاه آیس پلاتینیوم

این دستگاه دارای فناوری SHR است و مانند لیزر دایود، قادر به حذف دائمی موهای زاید خواهد بود. در ضمن دستگاه آیس، خنک کننده خوبی دارد که درد مراجعین را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد و بعد از ۱۰ جلسه زیباجویان دیگر رشد موهای زائد خود را مشاهده نمی کنند.

کاندیدای مناسب دستگاه Ice Platinum

این دستگاه بهترین دستگاه لیزر موهای زائد نواحی ظریف مانند گوش و داخل بینی است و همچنین تمام افراد با رنگ پوست های مختلف می توانند از آن استفاده کنند.

مزایای استفاده از دستگاه Ice Platinum

دستگاه آیس پلاتینیوم تکنولوژی سه دستگاه لیزر الکس، دایود و ان دیاگ را همزمان می تواند اجرا کند و برای تمامی افراد مناسب است. دیگر مزایای استفاده از این دستگاه هم به شرح زیر است:

 • بدون درد
 • قابل استفاده در تمامی نقاط بدن
 • سرعت بالا
 • مناسب برای انواع پوست و مو
 • بدون نیاز به نقاهت
 • ایمنی بالا

لیزر آی ال پی

دستگاه لیزر آی پی ال

این دستگاه بیشتر برای رفع مشکلات پوستی مثل روزاسه و قرمزی پوست استفاده می شود. دستگاه آی پی ال می تواند موهای زائد، لک های صورت و جای جوش را از بین ببرد. البته، این دستگاه نوعی دستگاه لیزر موهای زائد نیست و دارای نوری است که از فناوری لیزر تقلید می کند. طول موج تولید شده توسط این دستگاه در محدوده عددی ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ نانومتر قرار می گیرد و می توان طول موج مناسب برای رفع موهای زائد را در دستگاه انتخاب نمود.

مزایای استفاده از دستگاه آی پی ال

درست است که این دستگاه لیزر محسوب نمی شود اما، عملکردی مشابه با لیزر دارد و دارای مزایای زیر است:

 • قابل استفاده در تمامی نواحی بدن
 • قابل استفاده در همه نوع پوست
 • سرعت بسیار بالا
 • تاثیرگذاری زیاد

کاندیدای مناسب این دستگاه

افرادی که دارای قرمزی پوست هستند و می خواهند موهای زائدشان را رفع کنند می توانند با خیال راحت از دستگاه آی پی ال استفاده کنند؛ اما با این حال افراد زیر نمی توانند از مزایای این دستگاه بهره مند شوند:

 • افراد با دیابت شدید
 • پوست های بسیار حساس
 • بیماران هموفیلی
 • بیماران مبتلا به سرطان
 • افراد با پوست برنزه
 • بانوان باردار

دستگاه لیزر هیبرید

این دستگاه، برای از بین بردن موهای روشن بهترین دستگاه لیزر محسوب می شود. همچنین با ظرفیت بسیار بالایی که دارد می تواند تحت هر دمایی در هر اتاقی کار کند.

خصوصیات دستگاه لیزر هیبرید

پزشکان و اپراتورها از این دستگاه رضایت کامل دارند؛ زیرا این دستگاه طول موج هایی بین ۴۲۰ تا ۸۰۰ نانومتر ایجاد می کند و می تواند برخی ضایعات پوستی را نیز درمان کند.

کاندیدای مناسب استفاده از دستگاه لیزر هیبرید

این دستگاه برای افرادی که پوست و موی روشن دارند مناسب است و می تواند ضایعات پوستی زیر را درمان کند:

 • لک پوستی
 • جای جوش
 • ملاسما
 • تیرگی های بن

دستگاه لیزر خانگی

دستگاه لیزر موهای زائد خانگی

اگر حوصله نوبت گرفتن و مراجعه به کلینیک را ندارید، این دستگاه می تواند بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای شما باشد. این دستگاه ها پالس ها و طول موج پایین تری دارند و با هربار استفاده بخش کوچکی از فولیکول های مو را از بین می برند.

در هر صورت هزینه دستگاه لیزر خانگی نسبت به روش های دیگر به صرفه تر است.

کاندیدای مناسب دستگاه لیزر خانگی

این دستگاه ها طول موج پایینی را تولید می کنند و برای افرادی که پوست روشن تا گندمی روشن دارند مناسب است.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

در این مطلب انواع دستگاه های لیزر موهای زائد را معرفی کردیم و گفتیم که برای هر فرد بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است. شما عزیزان باید با توجه به رنگ پوست و ضخامت موی بدنتان مناسب ترین دستگاه را برای خود انتخاب کنید. برای مقایسه بهتر از جدول زیر هم می توانید استفاده کنید:

نوع دستگاه

میزان درد

طول موج

رنگ پوست

تعداد جلسات

الکساندرایت

کم

755 نانومتر

روشن و گندمی

6 تا 8 جلسه

دایود

کم

808 نانومتر

تیره تا روشن

6 جلسه

ان دیاگ

زیاد

1064

تیره و برنزه

8 تا 10 جلسه

آیس پلاتینیوم

بسیار کم

700تا 1200 نانومتر

همه نوع رنگ پوست

10 جلسه


آی پی ال

متوسط

400 تا 1200 نانومتر

روشن

10 جلسه

هیبرید

کم

420تا 800

روشن و بور

10 جلسه

خانگی

کم

400 تا 600

روشن با موهای تیره

نامشخص

با این حال اگر هنوز هم در انتخاب دستگاه لیزر مناسب شک دارید، از اپلیکیشن زیبر کمک بگیرید. این اپلیکیشن به شما کمک می کند تا کلینیک های زیبایی را با یکدیگر مقایسه کنید و از آن ها در کمترین زمان ممکن نوبت بگیرید.

سوالات متداول

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام دستگاه است؟

این موضوع به طیف رنگی پوست شما بستگی دارد.

بهترین طول موج برای لیزر کدام است؟

هر طول موجی می تواند روی یک نوع رنگ پوست بهترین اثر خود را داشته باشد، بنابراین بهتر است برای دریافت پاسخ با متخصص مشورت کنید.

ایمن ترین دستگاه لیزر کدام است؟

آن دستگاه های که سری شخصی برای تمام نواحی بدن داشته باشند از همه دستگاه ها ایمن تر هستند. در واقع برای تعیین میزان ایمنی باید به رعایت توصیه های ایمنی توسط اپراتور و کلینیک توجه کنید.

آیا لیزر موهای زائد در آرایشگاه ها ایمن است؟

خیر، به هیچ وجه! همیشه لیزر موهای زائد را در کلینیک های معتبر با نظارت پزشک انجام دهید.

پیام بگذارید
با استفاده از این فرم، با ذخیره و مدیریت داده های خود توسط این وب سایت موافقت می کنید. *